اطلاع دارویی شربت آلومینیوم ام جی و مصرف آن در بارداری | اطلاعات دارویی

در این مطلب با اطلاعات دارویی، موارد و روش مصرف، مشکلات جانبی و تداخلات دارویی شربت آلومینیوم ام جی به طور کامل آشنا میشین. در ادامه همراه ما باشین.

داروی آلومینیوم ام جی که به صورت شربت، قرص و پودر در بازار هست واسه واسه درمان ناراحتیای معده به وسیله دکتر تجویز می شه. این دارو ضد اسید معده بوده و در نتیجه با کم کردن اسید معده به رفع زخم معده و کاهش التهابات معده و مری کمک می کنه. در ادامه مطلب با اطلاعات دارویی شربت آلومینیوم ام جی بیشتر آشنا میشین.

موارد مصرف و کارکرد اثر شربت آلومینیوم ام جی

همونجوریکه گفتیم این دارو واسه درمان ناراحتیای معده مثل درمان سوزش معده، درمان رفلاکس معده یا ترش کردن (برگشت محتویات از معده به مری)، زخم اثنی عشر، معده درد و سوء هاضمه مصرف می شه. این شربت جزء داروهای عادی و قدیمی واسه درمان سوزش معده است که به اون ماژل یا کچی هم می گن.

این شربت شامل سایمتیکون، هیدروکسید آلومینیوم و هیدروکسید منیزیمه. باید این شربت رو ۱ ساعت قبل از خوردن غذا و یا ۱ ساعت بعد از خوردن غذا مصرف کرد. تاثیرگذاری آلومینیوم ام جی بیشترین حد تا ۳ ساعت بعد از مصرف، زمان میبره. باید دارو رو دور از نور خورشید و در جای خنک، خشک و در دمای اتاق نگهداری کرد.

آلومینیوم ام جی فقط سوزش و زخم معده رو آرامش میده اما آلومینیوم ام جی اس با کم شدن حبابای گاز در معده منتهی به بهتر شدن نفخ هم می شه.

مشکلات جانبی

مصرف دراز مدت شربت آلومینیوم ام جی روی سیستم عصبی و در نتیجه اخلاق فرد اثر منفی میذاره. هم اینکه باعث بروز مشکلات دیگری مثل کاهش پیدا کردن اشتها و در نتیجه وزن، یبوست، کاهش پیدا کردن حرکات روده، حالت تهوع و استفراغ، تغییر رنگ مدفوع و روشن شدن رنگ اون، دردهای مفصلی و استخوانی ( کم شدن اندازه فسفات خون) می شه.

در صورت مشاهده عوارضی مثل تیره شدن رنگ مدفوع، درد در قفسه سینه، تعریق زیاد و ایجاد اشکال در تنفس، مصرف شربت رو قطع کرده و به دکتر خود هم اطلاع بدین.

تداخل دارویی

شربت آلومینیوم ام جی روی روند جذب دیگه داروهای مصرفی اثر میذاره پس در صورت مصرف داروهای دیگه بهتره اونا رو به فاصله بیشتر از یه ساعت بعد از مصرف و یا قبل از مصرف این شربت، استفاده کنین.

نکات پایانی

  • آلومینیوم ام جی رو ۲ مرتبه درزمان شبونه روز و هر بار ۲ قاشق مرباخوری، یه بار بعد از خوردن غذا و یه بار قبل از خواب استفاده کنین.
  • آدمایی که ناراحتیای کلیوی، کمبود فسفات خون ( وجود ذره باردار فسفات که دارای فسفر معدنیه، واسه بازسازی و ساخت دندانا، استخوانا، کارکرد درست عضلات و اعصاب واسه بدن لازمه.)، انسداد روده و معده، آپاندیسیت و خونریزی معده دارن، از مصرف این شربت دوری کنن.

  • شربت آلومینیوم ام جی واسه کودکان، خانمای باردار و شیرده باید با احتیاط و زیر نظر دکتر مصرف شه.
  • درزمان دوره درمان و مصرف این شربت اندازه مصرف مایعات رو (روزانه ۲ لیتر) زیاد کنین.
  • در صورت داشتن حساسیت به این شربت از مصرف اون دوری کنین.

.

منبع : arga.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *