اطلاعات بسیار مفید در مورد سرکه سیب | رژیم غذایی

اطلاعات بسیار به درد بخور در مورد سرکه سیب

اطلاعات بسیار به درد بخور در مورد سرکه سیب

همه داروهای شیمیایی مشکلات شدید واسه بدن دارن اما گیاهان دارویی فواید بسیار خوبی دارن.ممکنه دیر اثر کنن اما اثر درمانی کاملی دارن و هیچ عوارضی واسه بدن نداره .مثل سرکه سیب که واسه درمان خیلی از بیماریا هستش .

با اینکه هنوز علم خیلی از ادعاها در مورد سرکه سیب رو ثابت نکرده، بااینحال از اون در زمینه های مختلفی از زیبایی گرفته تا سلامتی استفاده می شه. بعضی از افراد سرکه سیب رو با عسل مخلوط کرده و مصرف می کنن.

یافته های تعدادی از تحقیقات نشون میدن که سرکه سیب به کاهش قند خون کمک می کنه. سرکه سیب می تونه واسه افراد دیابتی فوایدی داشته باشه.

تحقیقات برروی حیوانات آزمایشگاهی نشون داد که سرکه سیب به کاهش کلسترول خون و فشار خون کمک می کنه، به سلامت قلب کمک کرده و از سرعت رشد سلولای سرطانی رو کم می کنه. مطالعه مطلب زیر بیشتر شما رو در جریان فواید این ماده غذایی قرار میده.

متوقف کردن سکسکه

به هنگام سکسکه، خوردن یه قاشق چای خوری سرکه سیب به دلیل مزه ترش اون به متوقف کردن اون کمک می کنه.

دندونای سفیدتر

اگه می خواین دندانایی سفیدتر داشته باشین، غرغره کردن سرکه سیب در صبح پیشنهاد می شه. سرکه سیب به نابود کردن لکه ها، باکتریای دهن و لثه و سفید کردن دندانا کمک می کنه.

بعد از غرغره کردن مانند روزای معمولی مسواک بزنین. دندونای خود رو یه بار در هفته در صورت امکان با جوش شیرین بشورید، این کار هم واسه نابود کردن لکه ها و سفید شدن دندون ها موثره.

شمام اینکه می تونین از نمک به عنوان خمیر دندون جانشین استفاده کنین. اگه لثهاتون احساس نرمی دارن به مسواک زدن با نمک در هر روز ادامه بدین.

اگه مشکل معده شما مشکلی باکتریایی باشه یه جرعه از آب سرکه سیب به خاطر خاصیت آنتی بیوتیکی اون می تونه کارساز باشه. بعضی از کارشناسان ادعا می کنن که سرکه سیب شامل پکتینه که می تونه به آرامش اسپاسم روده کمک کنه.

نابود کردن خستگی تمرینای ورزشی

انجام تمرینای ورزشی باعث ساخت اسید لاتیک در بدن می شه، و ایجاد خستگی می کنه. بعضی وقتا هم، این اسید به واسطه استرسای شدبد در بدن تولید می شه.

اما اسیدهای آمینه در سرکه سیب مانند یه پادزهر عمل میکنن. سرکه سیب شامل پتاسیم و آنزیم هاییه که احساس خستگی شما رو رفع می کنه.

دفعه بعد که احساس خستگی کردین یه یا دو قاشق از سرکه سیب رو با یه لیوان آب یا یه لیوان نوشیدنی سرد مخلوط کرده و نوش جون کنین و منتظر تاثیر عجیب اون بمونین.

پیشگیری از سوء هاضمه

واسه پیشگیری از سوء هاضمه، خوردن مقداری سرکه سیب، قبل از غذا رو امتحان کنین. اگه میدونید که بعد از خوردن غذا احساس پشیمونی می کنین این درمان سنتی رو امتحان کنین.

یه قاشق چایخوری عسل و یه قاشق چایخوری سرکه سیب رو با یه لیوان آب گرم مخلوط کنین و نیم ساعت قبل از وعده غذایی بخورین. دیگه از خوردن غذا احساس پشیمونی نمی کنین.

جلوگیری از گرفتگی عضلات پا در شب

با اضافه کردن دو قاشق غذا خوری سرکه سیب و مقدار کمی عسل به یه لیوان آب و خوردن اون در شب از گرفتگی عضلات پا در شب جلوگیری کنین.

مدت کوتاهی پس از مصرف این مقدار سرکه سیب، دیگه از گرفتگیای دردناکی که شب هنگام واسه شما پیش میان، خبری نیس.

رفع گرفتگی بینی

یه قاشق چایخوری سرکه سیب رو تو یه لیوان آب مخلوط کنین و بخورین. اینکار به از بین رفتن گرفتگی بینی شما کمک می کنه.

کاهش گلو درد

 

 

.

منبع :gahar.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *