: اضطراب شایعترین دلیل تپش قلب

: اضطراب شایعترین دلیل تپش قلب

اضطراب شایعترین دلیل تپش قلب

دانستنیهای پزشکی, همه چیز درباره قلب

۱ دیدگاه
۷,۱۲۵ بازدید

یه متخصص قلب و عروق با اشاره به این که افراد در حالت طبیعی متوجه ضربان قلب خود نمی شن، گفت: هروقت فرد این ضربان رو احساس کنه حالت ناخوشایندی به وجود میاد که اصطلاحا تپش قلب اسمشه و در بیشتر موارد به دلیل اضطراب و یا فعالیتهای شدید بدنی مانند دویدن ایجاد می شه و همیشه نشون دهنده وجود مریضی قلبی نیس.

دکتر محمد جعفر محمودی عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران از مسائل روحی و روانی به عنوان شایع ترین دلیل تپش قلب یاد کرد و گفت : به بیماریهای قلبی که منتهی به افزایش و یا کاهش ضربان قلب می شن، آریتمی یا بی نظمی قلبی می گن که این مشکل هم احساس تپش قلب رو به وجود می آورد.

این متخصص قلب و عروق ادامه داد: تپش قلب در حالت درازکش و به خصوص وقتی فرد روی شونِه چپ خوابیده باشه هم مشاهده می شه که هم می تونه به وجود اومده به وسیله اضطراب و هم به دلیل هوشیاری قلبی باشه.

ایشون با توضیح دادن این موضوع که قلب تریبون بقیه ارگانهای بدنه و خیلی از اعضا مریضی خود رو به وسیله ناراحتیای قلبی نشون میدن، گفت: آدمایی که دچار پرکاری غده تیروئید هستن هم با نشونه هایی مانند گرگرفتگی و تعرق زیادتر از اندازه، قلبشون با سرعت و شدت بیشتری می تپد و هم اینکه در پرولاپس(افتادگی) دریچه میترال هم تپش قلب تقریبا شایعه.

درمان تپش قلب از راه درمان آریتمی احتمالی و حذف عامل به وجود آورندها امکانپذیره

دکتر محمودی ادامه داد: مراجعه به متخصصین قلب واسه مشخص شدن عامل به وجود آورنده تپش قلب و حذف اون لازمه و اگه تپش قلب ریشه در مشکلات روانی داشته باشه مراجعه مریض به روانپزشک و رسیدن به آرامش خوبه و اگه بررسیا وجود مریضی قلبی رو نشون بده، درمانهای مربوط به وسیله متخصص انجام می شه.

ایشون گفت: علائم تپش قلب به عامل به وجود آورنده اون وابسته. به طور مثال در مریضی ریه که با تپش قلب همراه س پوست تیره می شه و فرد بدن گرمی داره و در اضطراب همراه با تپش، سرخی و رنگ پریدگی و در مواردی خشکی دهن هست.

این عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در آخر با اشاره به اثرات به درد بخور جسمی و روحی- روانی ورزش گفت: پیاده روی به طور منظم واسه مبتلایان به تپش قلب پیشنهاد می شه.

 

به نقل از ایسنا

.

منبع :

Categories:سلامتی
Published on :Posted on

Post your comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *