اضافه کردن مو (ا‌کستِنشن) | بیماری

دیگه هیچکی غم و غصه موهای کم پشت اش رونمی خوره؛ حدود ۱۰سالیه که اضافه کردن مو (ا کستنشن) در لابه لای موهای طبیعی باب شده.

البته بیشتر از ۳۵ سال از همگانی شدن این روند زیبایی میگذره.

در این روش، دسته باریک موهای طبیعی یا مصنوعی از جنس نایلون، لا به لای موهای خودتون اضافه می شه. بعضیا از این روش واسه بلندتر کردن موها و بعضی واسه پُرپشت نشون دادن اونا استفاده می کنن.

البته می تونین رنگ این موهای اضافی رو متفاوت از موهای طبیعی خودتون انتخاب کنین تا به عنوانای لایت یا مش استفاده شن.

این موها اگه جنس مناسبی داشته و به وسیله یه متخصص، لابه لای موهای طبیعی اضافه شن، به طور کامل با موهای طبیعی مخلوط شده و غیرقابل تشخیص هستن. هم اینکه مشورت با یه متخصص پوست، در زیبایی و سلامت بعدی موها و پوست سر مؤثره.

یکی از آسونترین روشای اکستنشن، به این ترتیبه که اول یه دسته باریک از موهای شما جدا شده و کمی بالاتر از ریشه موها، محلول چسبناک خاصی مالیده می شه و یه دسته باریک از موهای اکستنشن روی اون قرار میگیره.

به وسیله گیره یا انبرک خاصی، این موها به هم فشرده شده و گرما انبرک، چسب رو ذوب کرده و موهای مصنوعی به موهای طبیعی می چسبن.

این روش به اتصال گرمایی معروفه. البته علا وه بر این روش، با کلیپس و نخ هم میشه موهای مصنوعی رو به موهای طبیعی وصل کرد. یادتون نره که اضافه کردن مو، حتما باید به وسیله یه فرد آموزش دیده و باتجربه انجام شه.

شما می تونین طول موهاتون رو بیشترین حد ۲۶ یا ۳۰ سانتی متر بلند کنین. به این نکته توجه کنین که هر چی طول موهای مصنوعی و مقدار اونا بیشتر باشه، فشار بیشتری به پوست سرتون میاد، چون وزن این موها زیاد می شه.

فشار زیاد ممکنه باعث آسیب و ریزش موهای طبیعی و کم پشت شدن اونا شه. بهترین طول موی اضافه شده واسه خانمی که قد متوسطی داره، ۲۲سانتی متر یا کوتاه تر از اون هستش.

موهای مصنوعی رو درست مانند موهای طبیعی می تونین بشورید و نرم کننده به اونا بزنین. شامپوها و لوسیونای خاصی واسه موهای اضافی در بازار هست که از اونا می تونین موقع خواب، شنا و… واسه زیبایی و حفاظت بیشتر موها استفاده کنین.

بیشتر اکستنشنا حدود ۳ تا ۴ ماه لابه لای موهای شما دووم می یارن. البته دووم این موها بستگی به نظر فرد و چگونگی مراقبت از اونا داره.

اگه بخواین بدونین که این موها پس از چه مدت از کف سر فاصله می گیرن، باید گفت که سرعت رشد موها در ماه، تقریبا حدود ۵۲/۱سانتی متر و در سال حدود ۱۵سانتی متره. هر چی سن شما بیشتر باشه، سرعت رشد موهاتون کم میشه، پس موها دیرتر از کف سر شما فاصله می گیرن.

مضرات موهای مصنوعی:

بعضی افراد هم به دلیل کشش زیاد موها دچار سردرد می شن. بعضی وقتا چسب یا خود این موهای مصنوعی، موجب ایجاد حساسیت در پوست سر می شن.

مطلب آخر اینکه اگه بخواین یه باره موهاتون رو بلند کنین و همیشه اونا رو به همون شکل نگه دارین، باید منتظر آسیب اونا باشین، ولی به کار گیری موهای اضافی، به مدت کوتاه و فقط چند سانتی متر بلندتر، خطرات و مشکلات کمتری رو به دنبال داره.

* یادتون باشه:

۱ – موها رو با یه برس بسیار نرم و مرحله به مرحله ا ز پایین به بالا شونِه کنین.

۲ – هنگام خوابیدن باید موهای خود رو در بالای سرتون جمع کنین. قرار دادن این موها در زیر سر، موجب نامرتب شدن و گره خوردن شون به همدیگه می شه.

۳ – موهای اضافه رو نباید خودتون در خونه رنگ کنین.

۴ – واسه جلوگیری از درهم پیچیدگی موها، همیشه دست خود رو به داخل حاشیه موهای اضافه شده برده و به سمت پایین بکشین.

۵ – از تافت و بقیه حالت دهنده های شامل سیلیکون واسه موهای اضافه شده استفاده نکنین. این کار باعث می شه که موها از محل اتصال خود جدا شن.

ستاره سمائی

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *