اضافه وزن پس از ترک سیگار | تغذیه سالم

اضافه وزن پس از ترک سیگار

ترک سیگار با چه روشی امکانپذیر هستش چه پیشنهادایی به ما در این مورد کمک می کنن پس از ترک سیگار چه اتفاقاتی در بدنمون می افته؟پیشنهادای پزشکی در این باره چیجوری ان اگه تمایل هم اینکه وزن و چاقی دارین بهتره سیگار رو ترک کنین و به دنبال  روشای موثر واسه ترک اون باشین کنترل وزن با سیگارکشیدن شدنی نیس و دود کردن سیگار آسیبای زیادی واسه بدن داره .

محققان آمریکایی می گن هر چی بیشتر سیگار بکشین بعد از ترک دچار اضافه وزن و چاقی بیشتری میشین. به گفته کارشناسان نیکوتین محرک متابولیسمه و اشتها رو کم می کنه.

وقتی سیگار رو ترک می کنین با افزایش اشتها و کاهش متابولیسم باعث دریافت کالری بیشتری می شه. به خاطر همین بعد از ترک سیگار اضافه وزن وچاقی امکان ناپذیره. محققان مرکز پزشکی Susan Veldheer du Penn State در پنسیلوانیا واسه اثبات این قضیه داده های نظر سنجی مرکز ملی سلامت و تغذیه Examination Survey رو بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۲ بررسی کردن.

نظر سنجی از ۱۲۲۰۰۴ فرد ۳۶ ساله در مورد قد و وزن و و عادات زندگی اونا نشون داد، در حالت عادی بیشتر افراد طی ۱۰ سال ۴.۵ کیلو زیاد شدن وزن پیدا می کنن. در آدمایی که سیگاری بودن و ۱۴ سیگار در روز می کشیدن و ترک کرده بودن این اندازه به ۲ کیلو رسیده بود ولی در آدمایی که روزانه بیشتر از ۲۵ سیگار می کشیدن این اندازه به ۱۰.۳ کیلو رسید.

به گفته محققان یه سوم سیگاری ها از ترس اضافه وزن و چاقی بعد از ترک، سیگار رو رها نمی کنن. اما حقیقیت اینجاس که سیگار وسیله خوبی واسه کنترل وزن نیس. با تغذیه و جنب و جوش مناسب و کافی بعد از ترک میشه جلوی اضافه و چاقی رو گرفت.

منبع :

جمع آوری به وسیله بخش تغذیه سالم زندگی سالم سایت آکا

  • مطالب در رابطه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *